7 kwiecień 2021

IMGW ostrzega przed przymrozkami niemal w całym kraju

fot. PAP
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Alert objął niemal cały kraj. Dodatkowo IMGW ostrzega przed oblodzeniem na północy i południu kraju.
REKLAMA

Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują w niemal całym kraju. Wyjątkiem jest północno-wschodnia część województwa podlaskiego oraz wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenia przed przymrozkami w niektórych regionach obowiązują do piątku 9 kwietnia. Synoptycy z IMGW prognozują, że miejscami temperatura powietrza może spaść do około -4 st. C, a przy gruncie do -6 st. C.

Dodatkowo IMGW ostrzega również przed oblodzeniem na północy i południu kraju. Tym alertem zostały objęte województwo zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz południowe części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Na terenie objętym ostrzeżeniem przed oblodzeniem synoptycy IMGW prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników i ich oblodzenie po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego i przejściowo topniejącego śniegu. Temperatura minimalna może wynieść od -2 st. C do 0 st. C, temperatura minimalna przy gruncie do -4 st. C.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do czwartku do około godziny 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gostyniu