30 grudzień 2019

Harry Potter zatruwał dusze dzieci. Na Śląsku usunięto go z listy lektur

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisowie przystał na żądania części rodziców. Domagali się oni usunięcia „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego” z listy lektur. Według nich książka o młodym czarodzieju infekuje umysły ich dzieci.
REKLAMA
Jak napisali w petycji do dyrekcji, w książce opisywane są praktyki okultystyczne, inicjacyjne, ezoteryczne, a nawet satanistyczne. Jednak jak twierdzi dyrektor szkoły Katarzyna Adamik, to właśnie ci rodzice pobudzają w dzieciach niezdrowe zainteresowania i teraz wszędzie widzą symbole szatana.
Jak pisze o2, na jednej z lekcji pokazywany był alfabet migowy. Pewna uczennica jednak krzyknęła, aby danego znaku nie pokazywać, gdyż jest to znak satanistyczny.

„Harry Potter i kamień filozoficzny” stał się lekturą w Lisowie na prośbę samych uczniów, którzy często odwoływali się do treści tej książki. Poza tym miała ona zmotywować dzieci do czytania. Dyrektorka zdecydowała jednak, że dyskusja z częścią rodziców o okultyzmie i satanizmie tej lektury przynosi więcej szkody jej podopiecznym. Dlatego razem z polonistami zdecydowała o nieomawianiu Pottera w szkole.


Źródło: o2.pl
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
23074
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gostyniu