9 styczeń 2020

Małysz nie wie, gdzie tkwi błąd. Wypowiedział się o Kubackim

By Cezary Piwowarski - Praca własna, CC BY 3.0
Dawid Kubacki do tej pory był w cieniu Kamila Stocha. Ten ostatni spisuje się jednak trochę słabiej. Adam Małysz nie ma wątpliwości, że Kubacki osiągnął szczyty dzięki ciężkiej pracy, ale także dzięki wyjątkowemu talentowi.
REKLAMA
Według Małysza, to, że Kubacki osiągnął szczyt w okolicach trzydziestki nie jest wcale problemem. Jak zauważa, niektórzy osiągają apogeum formy w wieku nastoletnim, natomiast Dawid doszedł do celu ciężką pracą.

Małysz podkreślił jednak, że Kubacki ma wyjątkowy talent i jego sukces nie polega tylko na regularnych treningach. Skoczek bez wyjątkowych możliwości nigdy nie wchodzi na taki poziom, powiedział dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego.

Jak jednak zauważa WP.PL, w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Małysz również dostrzega problemy kadry. Największy nastąpi, gdy dojdzie do zmiany pokoleniowej. Wówczas chłopcy zmieniają się w mężczyzn, a w ich fizjonomii dochodzi do wielu zmian. Przez to kadra traci wielu zdolnych skoczków, ale cały czas szukane jest rozwiązanie, które mogłoby ten błąd naprawić.


Źródło: WP.PL
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
23074
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gostyniu