12 grudzień 2019

Syn Beaty Szydło rezygnuje z kapłaństwa. Nie przetrwał kryzysu wiary

Ks. Tymoteusz Szydło wydał oświadczenie o porzuceniu kapłaństwa. Jak pisze, krążące o nim plotki uniemożliwiały duchową refleksję. Wiadomość tę z ożywieniem przyjęli jego dawni parafianie z Buczkowic.
REKLAMA
Do Buczkowic trafił w 2017 roku i pełnił tam posługę kapłańską przez dwa lata jako jeden z wikarych. W tym roku został przeniesiony do parafii w Oświęcimiu, a ostatnio pojawiła się informacja, że ks. Tymoteusz poprosił o bezterminowy urlop. Okres ten miał mu pomóc w poukładaniu życia duchowego, jednak 11 grudnia ogłosił, że ostatecznie rezygnuje z kapłaństwa.
Jak napisał w oświadczeniu, podsycane na jego temat plotki uniemożliwiały mu duchową refleksję, druzgocząc jednocześnie jego reputację księdza. Szydło przyznał też, że nie udało mu się pokonać kryzysu wiary i powołania.

Wiadomość ta jest informacją numer jeden w Buczkowicach. Pani Grażyna, jedna z dawnych parafianek ks. Tymoteusza, mówi Wirtualnej Polsce, że nie wierzy w plotki na jego temat i ma nadzieję, że teraz ułoży on sobie szczęśliwe życie.

W podobnym tonie wypowiada się właścicielka miejscowego sklepu. Według niej, ks. Szydło był bardzo otwarty i sympatyczny, ale dało się zauważyć, że w ostatnim czasie stał się bardzo powściągliwy w słowach. Rozmówczyni przypuszcza, że wielu oczekiwało od niego jasnych deklaracji politycznych i kazań o seksualizacji nieletnich. Tymczasem on odprawiał msze, udzielał ślubów i chrzcił dzieci, nikogo przy tym nie pouczając.
Choć parafianie rozumieją decyzję swojego wikarego, część z nich ma do niego żal, że wyjechał z Buczkowic nagle i bez pożegnania.

Źródło: WP Wiadomości
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gostyniu

kiedy
2020-03-21 19:00
miejsce
Ośrodek Kultury Hutnik, Gostyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-22 19:00
miejsce
Ośrodek Kultury Hutnik, Gostyń,...
wstęp biletowany